Használati útmutató

Belépés után az alábbi menüpontok segítségével lehet a tartalmakat adminisztrálni:

A két különböző tartalomtípus így érhető el. Javasolt, a meglévők szerkesztése vagy vagy új tartalomra van szükség egy kategórián belül, akkor a duplikálás. Azért jobb így, mert több egyedi formázást tartalmaznak, mint például a dátum és helyszín megjelenítését:

Ezek az értékek (az egységes formázás miatt) a jobb sávban található mezőkből érkeznek, tehát itt kellene módosítani:

Ha esetleg nem látszik ez a mező, akkor a jobb sávot be kell kapcsolni és a tartalomtípus nevét kell választani (nem a Blokk-ot):

Ugyanebben a jobb sávban kell megadni a kiemelt képet, ez jelenik meg a szöveges rész első képeként és más helyeken, ahol erre a tartalomra történik hivatkozás (pl. Workshopok aloldal).

A szövegben a többi kép manuálisan szúrható be, a szükséglet szerint.

Tanfolyam aloldal láthatósága: Ahhoz, hogy a tanfolyam (esemény/workshop/online óra) ne legyen látható a főoldalon és a kapcsolódó aloldalon, be kell állítani azt, hogy mikor deaktiválódjon. Ezt szintén itt a jobb sávban lehet megtenni, a PublishPress Future részben. Például, a tartalmat beállítottam, hogy “Vázlat” állapotra módosuljon, szept. 11-én, 8:45-kor.

Ugyanígy egy programozott mező a lap alján található konkrét foglalási lehetőség a tanfolyamra.

Ebből következik, hogy először az eseményt kell létrehozni az Amelia menüpontban, hogy itt, a tartalmi menüpontban kiválasztható legyen.

Célszerű kiválasztani a megfelelő időszakot és így kilistázza akár az összes eseményt.

Ezek szerkeszthetőek, résztvevőket lehet ellenőrizni. Itt is célszerű egy már meglévőt szerkeszteni vagy duplikálni (szerkesztés alján duplicate event).

Itt értelem szerűen kitöltendők a mezők. Kiválasztható a Cím (ez az Amelia bal menüpontjai között a Helyszínekben megadható/szerkeszthető), Online tanfolyam esetén az a “helyszín”. Megadható Szervező és Stáb (jelenleg nincs szerepe és jelentősége), Tag-is megadható, de jelenleg ennek sincs konkrét funkciója. Legalul pedig adható bővebb szöveges információ.

Az “Árazás” pontban adható meg az egy főre eső ár, a max férőhely és még egyéb extrák, melyeknek most nincs szerepe (előleg, egyedi ár X fő fölött, stb).

A “Testreszabás” részben adható meg legalább egy kép és egy alapszín (ezért jó egy meglévőt duplikálni mert akkor ezek maradnak a kategóriában – ha workshop lesz duplikálva, célszerű workshopként maradnia, míg online szintén).

Az Amelia menüpontjai közül fontos lehet még az Ügyfelek, itt láthatóak a jelentkezett felhasználók. Ha innen törölve lesz, akkor a tanfolyamról is eltávolítja a rendszer. Emellett létrejön WordPress felhasználó is, ezt bal menüsor “Felhasználók” részében lehet megtalálni. Tehát ha Ameliából törölve lesz, a Felhasználókban ott marad és viszont.

Pénzügy: itt látható, hogy a jelentkezőknek sikeres-e a fizetés vagy ha utalásos, azt is át lehet állítani. Beérkezett utalás esetén a “Részletek” majd szerkesztés (kis “tollacska”) és átállítható az állapot.

Az általános oldalak pl. Face-Gym vagy Kapcsolat a bal oldali menüstuktúra “Oldalak” részében érhető el.

Új oldal létrehozása

Az Oldalak menüben az Új oldal gomb segítségével lehet hozzáadni:

Vagy egy már létező oldalt lehet dublikálni az adott oldalnál lévő, erre a célra szolgáló gomb segítségével:

Ez a megoldás azért lehet praktikus, mert így meg lehet őrizni ugyanazokat az elemeket és csak a módosításokat kell elvégezni.

Az adott oldalhoz tartozó fejléckép a jobb oldali sávban adható hozzá/cserélhető ki:

A menüben elhelyezéshez pedig a fejlécben található Honlap szerkesztése gombra kell kattintani (célszerű a főoldalnál)

Majd ott a fejlécet kiválasztani:

Azon belül pedig azt a szakaszt, amiben a menü van. Ebben segíthet a bal oldali, blokkokat mutató oldalsáv kinyitása és a Navigációt kell kiválasztani.

Jobb oldalon láthatóvá válnak a meglévő menüpontok és a + jel segítségével hozzá lehet adni új tartalmat.

Itt Oldal linket kell hozzáadni:

kitallózható az adott oldal (azon a néven, ahogy az címként meg lett adva):

Majd utólag módosítható a menüpontban való megjelenés.

Majd szükség esetén elrendezhető a menüben, abba a pozícióba húzva, ahova szeretnénk: